با برگزاری مراسمی از کتاب‌های منتشر شده با موضوعات فرهنگی و مذهبی که در مدح و رثای اهل بیت (ع) به چاپ رسیده بود، رونمایی گردید.

در این مراسم که شامگاه یکشنبه در مجتمع فرهنگی و هنری ولایت سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد، از پیشکسوتان و فعالان انجمن شعرای حسینی اردبیل نیز تجلیل به عمل آمد.

۵۰ کتاب رونمایی شده حاصل ۳۰ سال فعالیت علمی، مذهبی و فرهنگی انجمن شعرای حسینی دارالارشاد اردبیل بوده که از سال ۱۳۶۷ نشر و چاپ شدند.

گفتنی است در این انجمن فرهنگی و مذهبی تاکنون بیش از ۴۰ شاعر بزرگ و نامی استان پرورش یافته و در حال حاضر نیز ۱۵ شاعر در حال فعالیت هستند.

با توجه به اینکه استان اردبیل به عنوان پرچمدار شعر آئینی محسوب شده و از این خطه شعرای نامداری به موضوع باورهای دینی و اخلاقی به ویژه حماسه‌سازی‌های عاشورا ورود پیدا کردند، تجلیل از شعرای پیشکسوتی که سالیان سال عمر گرانبهای خود را صرف ترویج فرهنگ ناب حسینی کردند، در ایجاد انگیزه و الگوسازی بین شاعران جوان تاثیرگذار خواهد بود.

لازم به توضیح است مراسم رونمایی از ۵۰ کتاب حسینی در اردبیل با محوریت رشد و تعالی شعر آئینی و تجلیل از پرچمداران جریان ناب شیعی و حسینی برگزار شد تا در حفظ و انتقال مفاهیم فرهنگی عاشورایی و حسینی به نسل‌های بعدی موفق ظاهر شود.

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.