اتفاقی که برای بازیکن پیشین پرسپولیس در ذوب آهن رخ داده مُهر تاییدی است بر تصمیمی که برانکو ایوانکوویچ برای این بازیکن گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اظهار نظر مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان و مطرح کردن احتمال خبر خروج نام محسن مسلمان از فهرست بازیکنان ذوب آهن بیش از آنکه برای هواداران تیم اصفهانی حائز اهمیت باشد توجه هواداران پرسپولیس تهران را به خود جلب کرد.

هافبک طراح فصل گذشته سرخپوشان که با تاکید و اصرار برانکو در پایان فصل وارد لیست خروجی باشگاه شده بود اصلی ترین سوژه انتقاد از سرمربی کروات پرسپولیس به شمار می رفت.

سوال این بود که چرا برانکو با وجود محرومیت و کمبود بازیکن راضی به تمدید قرارداد مسلمان نیست و بر ضرورت جدایی او تاکید می کند؟

این البته اولین تصمیم عجیب ایوانکوویچ در خصوص بازیکنان محبوب پرسپولیس نبود و طبیعتا برای نخستین بار بخشی از هواداران این باشگاه را مقابل برانکو قرار نمی داد. او پیش از این در ماجرای جدایی پیام صادقیان و رامین رضاییان هم تجربه مشابهی داشت.

صادقیان در مقطعی از پرسپولیس جدا شد که در نخستین فصل حضور برانکو حال و روز پرسپولیس در لیگ و آسیا بحرانی بود. مرد کروات اما در قبال تصمیمش تردیدی نداشت. با وجود همه مشکلات و خطرات احتمالی که حتی می توانست موجب قطع همکاری او با پرسپولیس شود ، پیام صادقیان برای همیشه در لیست خروج قرار گرفت و در پی همین تصمیم از پرسپولیس جدا شد.

دو فصل بعد همین اتفاق برای رامین رضاییان تکرار شد ، بازیکنی که علیرغم شایستگی های فنی در چارچوب نظم تیمی و انضباط مورد نظر برانکو قرار نمی گرفت. با وجود فشارها ، انتقادات تند و حتی توهین ها و فحاشی ا در فضای مجازی، رامین هم از پرسپولیس جدا شد و پروفسور به مسیر خودش ادامه داد، با دو قهرمانی لیگ ، یک نایب قهرمانی و دو قهرمانی در سوپرجام ، دو صعود به نیمه نهایی آسیا.

اما در زمان محرومیت و در شرایطی که تعدادی از بازیکنان شاخص پرسپولیس را تنها گذاشتند با وجود کمبود بازیکن، جدایی محسن مسلمان عجیب ترین تصمیم برانکو بود. شاید بسیاری از کارشناسان هم این بار به منتقدان مرد کروات حق می دادند و با توجه به محدودیت ها و محرومیت انتظار داشتند برانکو انعطاف نشان دهد، اما او باز هم ایستاد و بر تصمیم خودش پافشاری کرد.

محسن مسلمان ، بهترین گل ساز فصل هم از پرسپولیس جدا شد و تیم سرخ پوش پایتخت در آستانه پایان محرومیت همچنان موفق و سربلند باقی ماند. در سخت ترین شرایط بعد از دو پنجره محرومیت بدون شکست در بین مدعیان لیگ باقی ماند و به جمع ۴ تیم پایانی آسیا هم صعود کرد. قطار پرسپولیس در حرکت است در حالی که به تشخیص پروفسور ، صادقیان ، رضاییان و مسلمان در ایستگاههای قبلی از این قطار پیاده شدند.

شرایط امروز محسن مسلمان در ذوب آهن منتقدان دیروز برانکو را وارد به سکوت کرده ، آنها که حالا راز تصمیم های سخت گیرانه مرد کروات را بهتر از گذشته درک می کنند و احتمالا از این به بعد بیش از هر وقت دیگری به ایوانکوویچ اعتماد می کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.