ایران زانتا: «کاوه آفاق» از زمانی که موسیقی را به شکل زیرزمینی آغاز کرد و ترانه های متفاوتی را به انتشار درآورد، مورد توجه مخاطبان خاص موسیقی قرار گرفت.


به گزارش ایران زانتا، نوازنده و خواننده جوان موسیقی که علاقه خاصی هم به حواشی و متفاوت پوشی دارد و در مقطعی به «جان لنون» بودنش نزد علاقمندان اشاره می شد! چند روزی است که از دومین آلبوم رسمی خود رونمایی کرده است. آلبوم «شال» که بخش مهمی از آن را پیشتر در زمان فعالیت وی در قالب گروه راک ایرانی The Ways شنیده بودیم و حالا چهره جوان موسیقی با اضافه کردن چند قطعه تازه اقدام به انتشار قانونی اثرش کرده است. کاوه آفاق که علاقه به اجرای ترانه های نوشته شده توسط خود دارد، پیشتر کتابی تحت عنوان «تهران ۵۷» را هم که شامل ترانه های آثارش بود، به بازار فرستاد. نکته ای که می تواند نقطه ضعف فعالیت «کاوه» به شمار آید، چرا که خلاقیت هایش در زمینه آهنگسازی و اجرا تحت تاثیر ترانه های ضعیفش قرار می گیرد.

«آفاق» که برخلاف بسیاری از خوانندگان ایرانی به جای شباهت سازی و تکرار و تقلید آثار و صداهای دیگران، در مسیری متفاوت گام برمی دارد، باید به این نکته توجه داشته باشد که امکان لغزش در مسیر کاری اش وجود دارد و از این رو خواننده ی «شال» می بایست به سراغ متنوع کردن ترانه ها و تازه کردن اجراهای خود برود تا به تهران سال ۹۷ ورود پیدا کند!کاوه آفاق که گرایش به موسیقی راک دارد، چندی است از فعالیت زیرزمینی به همکاری با رسانه های انقلابی تغییر موضع داده و یکی از آثارش طی همکاری با خانه مستند انقلاب اسلامی و برای تیتراژ مسابقه «ضد گلوله» تولید و به اجرا درآمد. مسابقه ای که از شبکه افق سیما پخش شد.


«شال» دومین آلبوم رسمی «کاوه آفاق» پس از انتشار آلبوم «با قرص‌ ها می‌ رقصد» می باشد که در آن ۱۰ ترانه ی شال، ملودی، باشگاه بازنده‌ ها، امسال، تو، غم بی‌ پایان، پرانتز، دل، منجی و مرز مرده گنجانده شده است.


ویدئویی از اجرای آهنگ پُرمخاطب «شال» توسط کاوه آفاق 


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.