رسانه‌های صهیونیستی روز چهارشنبه گزارش داده‌اند دادگاه یک وزیر سابق این رژیم که به جاسوسی برای ایران متهم شده پنجشنبه در قدس اشغالی برگزار خواهد شد. در کیفرخواست تنظیم‌شده علیه «گونن سگو»، او به کمک به دشمن در زمان جنگ، جاسوسی و انتقال اطلاعات محرمانه به دشمن متهم شده است.  

روزنامه هاآرتص نوشته جزئیات پرونده «سگو» به دستور قاضی غیرقابل انتشار در رسانه‌ها است، اما او به موجب مفاد قابل انتشار به انتقال «ده‌ها گزارش» به طرف‌های ایرانی با هدف لطمه زدن به امنیت داخلی رژیم صهیونیستی متهم شده است.

در کیفرخواست مطرح‌شده علیه این وزیر صهیونیست، وی به کار برای دستگاه‌های اطلاعاتی ایران از سال ۲۰۱۲ متهم شده است. گفته می‌شود او آگاه بوده که این اطلاعات به ایران کمک کرده و به رژیم صهیونیستی لطمه وارد می‌کند.

هاآرتص ادعا کرده «سگو» حتی برای دیدار با مقام‌های اطلاعاتی ایران به این کشور سفر کرده و اطلاعاتی را درباره رژیم صهیونیستی در اختیار آنها قرار داده است. مطابق کیفرخواست، اطلاعاتی که او در اختیار طرف‌های ایرانی قرار داده مواردی بوده که او از دوران خدمتش به عنوان وزیر انرژی اسرائیل در اختیار داشته است.

مطابق ادعاها، او همچنین به طرف‌های ایرانی برای مکان‌یابی پایگاه‌ها و موسسات کلیدی مربوط به وزارت جنگ رژیم صهونیستی و شناسایی مقام‌های اطلاعاتی این رژیم کمک کرده است.

«سگو» یکی از اعضای کنست رژیم صهیونیستی است که بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ وزیر انرژی این رژیم بوده است. دادگاهی در قدس اشغالی او را به جاسوسی علیه اسرائیل و کمک به دشمن در زمان جنگ متهم کرده است.

او قبلاً هم پس از متهم شدن در سال ۲۰۰۵ به قاچاق قرص اکستازی به اسرائیل و جعل گذرنامه به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده بود.

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.