به گزارش فرتاک ورزشی،

مهدی رحمتی با وجود این که در هفته های پایانی لیگ برتر در اوج آمادگی قرار داشت برای سومین بار باید در حسرت جام جهانی ماندن را تجربه کند.

شاید اگر مهدی رحمتی ۵ سال پیش آن نامه کذایی را نمی نوشت و به خاطر دعوت شدن دانیال داوری از تیم ملی خداحافظی نمی کرد، امروز خود را برای دومین دوره حضور در جام جهانی آماده می کرد اما یک تصمیم احساسی باعث شد کاپیتان استقلال در حسرت تجربه بزرگترین فستیوال فوتبال جهان باقی بماند، اتفاقی که اگر رخ نمی داد شاید باعث می شد او در تاریخ فوتبال ایران جاودانه شود.

مهدی رحمتی با ۷۷ بازی ملی بعد از احمدرضا عابدزاده بیشترین بازی ملی را بین دروازه بان های فوتبال ایران دارد اما او را قطعا باید یکی از بدشناس ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران لقب بدهیم، دروازه بانی که با وجود نمایش درخشان در دوران بازیگری خود هرگز فرصت بازی کردن در جام جهانی را پیدا نکرده است.

۲۰۰۶ و استعدادی که پشت طالب لو سوخت

مهدی رحمتی پیش از جام جهانی ۲۰۰۶ همیشه در اردوهای بعد از میرزاپور دروازه بان دوم تیم ملی بود و در تورنمنت های بزرگ در اردوی این تیم حضور داشت اما یک تصمیم غلط باعث شد او از حضور در جام جهانی آلمان باز بماند. او به استقلال آمد و در بیشتر بازی ذخیره وحید طالب لو شد که در آن زمان در اوج دوران آمادگی قرار داشت و در نهایت هم از حضور در جام جهانی بازماند و در آن بازی ها میرزاپور به همراه رودباریان و وحید طالب لو راهی جام جهانی شدند .

شاید اگر در آن مقطع مهدی رحمتی استقلال را انتخاب نمی کرد، او در سن جوانی می توانست اولین حضور در جام جهانی را تجربه کند هرچند که به طور قطع در ترکیب اصلی به او بازی نمی رسید.

۲۰۱۴ و آن نامه خداحافظی کذایی

مهدی رحمتی در بازی های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ دروازه بان اول تیم ملی بود و در آن مقطع کی روش از او به عنوان بهترین دروازه بان آسیا یاد می کرد تا این که بازی برگشت برابر ازبکستان رسید، بازی که مهدی رحمتی روی تک گل حریف مقصر بود و بعد از این بازی اختلاف بین او و جواد نکونام بالا گرفت. در آن زمان کی روش تصمیم گرفت دانیال داوری را که در آن زمان در بوندس لیگای ۲ بازی می کرد را به تیم ملی دعوت کند و همین مساله باعث شد او در تصمیمی احساسی از تیم ملی خداحافظی کند.

در آن زمان خیلی ها انتظار داشتند کی روش رحمتی را از تصمیم خود منصرف کند اما سرمربی تیم ملی در اظهار نظری قاطع خداحافظی او را قبول کرد: «دلیل این تصمیم‌گیری رحمتی را نمی‌دانم و اینکه آیا به مسائل شخصی مربوط است یا خانوادگی ولی اگر واقعیت داشته باشد ما باید به چنین تصمیمی احترام بگذاریم».

این تصمیم رحمتی مهمترین لطمه را به آینده فوتبالش زد چراکه این دروازه بان در اوج آمادگی فرصت حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ را از دست داد.

۲۰۱۸ و فرصتی که برای ستاره نبود

کی روش از ۵ سال پیش که رحمتی نامه خداحافظی اش را رسانه ای کرد هرگز فرصت دعوت این دروازه بان آماده به تیم ملی را نداد و حالا رحمتی که فصل خوبی را در استقلال پشت سر گذاشته بود، باید یک بار دیگر مهمترین فستیوال فوتبال جهان را از خانه تماشا کند و احتمالا حسرت بخورد چرا در روسیه نیست تا برابر ضربات ستاره هایی مثل رونالدو، ایسکو، دیگو کاستا، اینیستا و آسنسیو از دروازه تیم ملی حراست کند.

رحمتی در انتظار تغییر بزرگ در تیم ملی

دروازه بان ۳۵ ساله استقلال هنوز از حضور در تیم ملی ناامید نیست چراکه گفته می شود کی روش بعد از جام جهانی از تیم ملی خداحافظی می کند و تغییرات احتمالی در کادرفنی تیم ملی احتمالا او را در سال های آخر فوتبالش دوباره به این تیم نزدیک خواهد کرد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.