یکی از چهره‌های ناموفق مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مرتضی تبریزی بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهاجم ذوبی‌ها که امید زیادی به درخشش او در خط حمله می‌رفت، اما در هیچ‌کدام از دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال نمایش خوبی نداشت و در هر دو بازی هم خیلی زود تعویض شد. این در حالی است که طی یکی، دو سال اخیر همیشه اسم تبریزی به‌عنوان گزینه خرید تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس و استقلال مطرح بوده و شاید اگر او تحت قرارداد ذوب‌آهن نبود، تا الان به یک باشگاه مهم منتقل می‌شد. تبریزی البته بازیکن بدی نیست و در لیگ هفدهم هم با ۱۳گل دومین گلزن برتر مسابقات لقب گرفت، اما یک واقعیت عجیب درمورد او این است که بیشتر گل‌هایش را به تیم‌های ضعیف زده و در اغلب مسابقات بزرگ حرفی برای گفتن نداشته است.

بدون گلزنی به تیم‌های بزرگ

بررسی گل‌هایی که تبریزی در لیگ هفدهم زد نشان می‌دهد او تقریبا دروازه هیچ حریف بزرگی را باز نکرده است. ۱۳گل امسال تبریزی مقابل این تیم‌ها به‌ثمر رسید: استقلال خوزستان (۵گل)، تراکتورسازی (دو گل)، سایپا، نفت تهران، پیکان، سپاهان، نفت آبادان و پدیده (هر کدام یک گل) تبریزی امسال فقط مقابل استقلال خوزستان موفق به گلزنی در هر دو بازی رفت و برگشت شد. او که تا هفته ششم موفق به گلزنی نشده بود در این هفته ۴گل به استقلال خوزستان زد و در مسابقه برگشت برابر این تیم هم یک گل دیگر به‌ثمر رساند. چنانکه می‌بینید در این فهرست اثری از تیم‌های بزرگ دیده نمی‌شود. البته قطعا سپاهان و تراکتورسازی اسم‌های معتبری دارند، اما هیچ‌کدام از این دو تیم فصل گذشته شرایط مناسبی نداشتند؛ طوری که هر دوی آنها فصل را در نیمه پایین جدول به‌پایان بردند و اصلا سپاهان به زحمت در لیگ‌برتر باقی ماند.

۴تعویض برابر سرخابی‌ها

ذوب‌آهن امسال در مجموع ۵بار مقابل سرخابی‌ها به میدان رفت؛ دو بار جلوی پرسپولیس و ۳بار برابر استقلال. عجیب اینکه تبریزی در هیچ‌کدام از این ۵بازی موفق به گلزنی نشد و در ۴مسابقه به‌عنوان یار تعویضی از زمین بیرون رفت. او تنها در بازی هفته هفتم با استقلال تا سوت پایان در میدان باقی ماند. در بازی رفت با پرسپولیس تبریزی در حالی بین دو نیمه تعویض شد که در آخرین دقایق نیمه نخست یک ضربه پنالتی را از دست داد.

تداوم ضعیف‌کشی در آسیا

تبریزی در آسیا هم با ۴گل زده بهترین گلزن ذوب‌آهن بود، اما او این ۴گل را نیز به تیم‌های حذف‌شده گروه زد؛ دو گل به لوکوموتیو در دو بازی رفت و برگشت و دو گل هم به الوحده امارات در بازی اصفهان! با این شرایط آیا تبریزی در یک تیم بزرگ قادر به تکرار موفقیت‌هایش خواهد بود؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.