ایران زانتا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرصت اندکی که رهبر معظم انقلاب به بازدید از نمایشگاه کتاب اختصاص دادند، گفت: همین مقدار از حضور صمیمی ایشان بسیار مغتنم و موجب تقویت قلبی اهالی فرهنگ و کتاب خواهد بود.


به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدعباس صالحی روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه پس از بازدید رهبر معظم انقلاب از سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالیم امروز این افتخار برای ما و اهالی فرهنگ و نشر پدید آمد که رهبرمعظم انقلاب در صبحگاه جمعه به نمایشگاه کتاب بیایند و بیش از یک ساعت و نیم از وقتشان را در حلقه ناشران و اصحاب فرهنگ سپری کنند. وی ادامه داد: علاقه رهبر انقلاب به حوزه فرهنگ و کتاب همان‌گونه که خودشان هم تصریح می‌کردند، بسیار قدیمی و دیرین است البته این مسئله در بازدیدهای قبلی ایشان نیز از نمایشگاه کتاب تهران مشهود بوده است.


صالحی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیاری از کتاب‌هایی را که ناشران خدمت معظم‌له عرضه می‌کردند، یا خوانده و یا کتاب را تورق کرده بودند، ایشان آشنایی و تسلط شایانی به حوزه کتاب و از جمله ادبیات داستانی، علوم انسانی و علوم اسلامی دارند که این مسئله در بازدید امروز نیز مشهود بود. وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب این نکته اشاره کردند که به خاطر مشغله‌های فراوان و شرایطی که وجود دارد، فرصت کمتری برای حضور در نمایشگاه کتاب اختصاص دادند، در حالی بود که به تصریح خودشان در دوره‌های قبلی، حتی چند ساعت در جمع ناشران با آنها درباره کتاب‌هایشان صحبت می‌کردند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز جمعه به مدت یک ‌ساعت و نیم از سی و‌ یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی (ره) بازدید کردند.


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.