ایران زانتا: مراسم رونمایی از اثر اهدایی «تونی کرگ»؛ مجسمه ساز برجسته جهانی به موزه هنرهای معاصر تهران با حضور  هنرمندان در محل باغ موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.


به گزارش ایران زانتا؛ دراین مراسم مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی گفت: این اتفاق ها بدون شک به یک دیپلماسی فرهنگی می انجامد و به ما کمک می کند تا در شرایط کنونی جهان و خاورمیانه تصویر بهتری از فرهنگ و هنرمان را در جهان ارائه کنیم.

اما برخلاف ملانوروزی، «تونی کرگ» به زیبایی عنوان کرد: من یک هنرمندم و دیپلمات فرهنگی نیستم اما با توجه به این رخداد و این تبادل ما همه یک زبان مشترک داریم و آن بحث صلح، دوستی و تفاهم است. چون این فرصت را یافتم که این مجسمه را اهدا کنم آن را یادمانی برای گذرم در ایران می دانم که به منظور دوستی و تفاهم از خود به جا می گذارم.

در این نمایشگاه هم چنین از تلاش های بابک اطمینانی ، افشین درم بخش ، تیل برکنر ، مشاوران نمایشگاه و مسئولان بنیاد برکنر قدردانی شد.

لازم به یادآوری است نمایشگاه آثار تونی کرگ با عنوان «ریشه ها و سنگ ها» ۲ آبان تا ۲۲ دی ماه سال ۹۶ در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد. این هنرمند اثری را با همین عنوان که با متریال سنگ مرمر ساخته شده است به موزه هنرهای معاصر تهران اهدا کرد که این مجسمه در محل باغ موزه جانمایی شد.

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.