ایران زانتا: در حالی که مخالفان برگزاری مستقل بخش بین الملل جشنواره فجر برای ادامه نیافتن این اتفاق با یکدیگر بسیج شده اند، مسئول اصلی برپایی این رویداد جهانی در تازه ترین گفت و گویش به صراحت از ادامه یافتن این جشنواره و دبیری اش گفت.


«رضا میرکریمی»؛ دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در گفت و گو با خبرآنلاین، عنوان کرد: حالاحالاها تا وقتی عذرم را نخواسته‌ اند دبیر جشنواره هستم و به همراه همین تیم از دستاوردهای ارزنده و موفق برگزاری مستقل جشنواره حفاظت می‌ کنیم. جشنواره جهانی هم به لطف خدا به راه خود ادامه خواهد داد. وی افزود: با اینکه خیلی اهل کار نیمه تمام نیستم به دلایلی در ادامه دادن این مسئولیت کمی تردید داشتم، ولی پس از مشورت با گروه مدیران جشنواره و انرژی خوب همکاران فیلمساز و سینماگر مصمم شدم که همچنان باشم تا انشاالله مثل سه دوره قبل به کمک همه اهالی سینما شاهد موفقیت‌های روزافزون این رویداد مهم بین‌المللی باشیم.


کارگردان شناخته شده سینمای ایران در بخشی از گفت و گویش به نقدهای صورت یافته پاسخ داد و گفت: اولا که مگر بخش بین‌الملل جشنواره به شکل پیشین، کم هزینه داشت؟ ثانیا برگزاری همزمان دو جشنواره نه تنها از میزان هزینه‌ها نمی‌ کاهد بلکه به خاطر اصطکاک زمانی که با هم دارند باعث ریزش مخاطبان یکدیگر می‌ شوند و فضای تبلیغاتی و علمی یکدیگر را هم اشغال می‌ کنند و به عبارتی این پیشنهاد باعث اتلاف بودجه یا به قول دوستان دلسوز هدر رفتن بیت المال خواهد شد.


میرکریمی درباره هزینه های صورت یافته در ادوار مختلف برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر، گفت: هزینه جشنواره در اولین سال جداسازی از بخش ملی درسال ۹۴( دوره ۳۳)، شش میلیارد و دویست میلیون تومان بود. در سال ۹۵ (دوره ۳۴) که من دبیری جشنواره را پذیرفتم به هفت میلیارد تومان رسید، در سال ۹۶ (دوره ۳۵) بودجه جشنواره، هشت میلیارد و ششصد میلیون تومان و در دوره ۳۶(سال ۹۷) هشت میلیارد و دویست و نود میلیون تومان بوده است. این را هم بگویم که هزینه کرد ما به دقت توسط سازمان سینمایی و نهادهای مالی بالادستی کنترل می‌شود و ما هربار به دلیل دقت و شفافیت در هزینه‌ها تقدیر هم شده‌ ایم.


میرکریمی که امیدوار به همراهی تدریجی منتقدان با جشنواره جهانی فیلم فجر است، خبری هم درباره ادامه فیلمسازی اش داد و گفت: به زودی با یک برنامه زمانی دقیق انشاالله فیلمم را هم کلید می‌ زنم. من یک فیلمسازم و فیلمسازی برایم اولویت دارد، ولی برای خودم وظایف اجتماعی دیگری هم قائلم. تا زمانی که برای جشنواره جهانی موثر باشم، هستم و در کنار آن فیلم هم خواهم ساخت.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.