ایران زانتا: با آغاز اکران عمومی فیلم «همه می‌ دانند» در فرانسه، در دو روز گذشته صد و پنجاه هزار نفر به تماشای این فیلم نشسته‌ اند.

به گزارش کانال خبری فیلم، «همه می‌دانند» اکران عمومی خود را با ۴۳۰ سینما در فرانسه آغاز کرده است. این فیلم روز گذشته میزبان هفتاد و پنج هزار نفر در سالن‌های سینما بوده است.

این فیلم از نهم ماه می در سینماهای فرانسه اکران عمومی شده است.


اما نکته عجیب و پرسش برانگیز نقدی است که «کیهان» درباره فیلم تازه فرهادی رسانه ای کرد و در حالی که بعید است منتقدان این روزنامه در کن حاضر شده و فیلم را دیده باشند، جدا از نقد ی که به سرمایه گذار و مسائل پشت پرده فیلم به عمل آمده است، درباره ماهیت فیلم «همه می دانند» در «کیهان» آمده است: «ماجرای فیلم «همه می‌دانند»، قصه هزاران بار تکرار شده عشقی قدیمی و آدم دزدی و باج‌ گیری است که این بار با شکل و شمایلی ضد مذهبی نیز ترکیب شده و مثل فیلم قبلی فرهادی، آش درهم جوشی به‌ وجود آورده که یک سوم اولش یک ساز می‌زند و دو سوم بقیه‌ اش سازی دیگر که اصلا ربطی به آن یک سوم ابتدایی ندارد و فرهادی همچنان در کشاکش سفارشی‌ سازی، گیج و گنگ در میان سینمای تعلیق و شوک و ته‌ مانده‌های تصورات به اصطلاح هنری از سینما دست و پا زده است!»


از سویی «جمال شورجه» هم در گفت و گو با خبرگزاری میزان درباره حضور فیلمسازان ایرانی در آوردگاه جهانی، گفت: «به طور معمول این فیلمسازان که کارهایشان را برای خارجی ها می سازند جزو اپوزوسیون ها هستند و به همین خاطر است که همیشه مشتری بین المللی دارند. آثار این فیلمسازان تنها در خارج از کشور مورد توجه قرار می گیرد و اگر توجه داخلی هم به این آثار شود از سوی ستون پنجم است.»

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.