حسین خوش اقبال روز پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان ضمن اشاره به اینکه استان کردستان مردمانی فرهنگی، با مفاخر بزرگ وفا دار به نظام را دارد، اظهار کرد: ‌شرایط و امکانات فرهنگی در کردستان خوب نیست.

وی با بیان این مهم که باید به مسائل فرهنگی این استان عنایت ویژه‌ای شود، عنوان کرد: در شهر سنندج یک تالار فرهنگ وجود دارد که سال‌های سال است پیشرفتی بر ساخت آن انجام نشده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، تصریح کرد: مردم کردستان در زمان جنگ تحمیلی ۸ سال از مرزهای ایران دفاع و بعد از آن با گروهک‌های ضد انقلاب مبارزه کردند و این مهم ثابت می‌کند که مرمان این استان به نظام وفاداراند؛ پس باید بیشتر از این موارد به آنها توجه شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان این مهم که صنایع دستی در کردستان یک برند است، گفت: ما از کمیسیون فرهنگی مجلس توقع داریم که یک روز را در سال به لباس کردی اختصاص بدهند چرا که با حجاب ترین لباس است.

وی به انتصاب نخبگان کشوری برای مسئولیت های کشوری اشاره و خاطرنشان کرد: استان کردستان از لحاظ طبیعی بسیار بکر است و این مزیت می‌تواند صنعت توریست را رونق دهد چون این مهم می تواند اشتغال را به وجود آورد.

در ادامه این جلسه ابواالقاسم امان الهی مدیرکل صداو سیمای مرکز کردستان گفت: ۹۷ درصد مردم از صداوسیمای این مرکز رضایت دارند.

وی ضمن اشاره به اینکه صداوسیمای استان مخاطبان زیادی دارد، عنوان کرد: امروز برنامه‌های استان کردستان فرهنگی، شاد و آموزشی است و همین مسئله باعث شده این سازمان برای دیگر استان‌ها یک مرجع باشد.

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ایران زانتا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.