پنج گنجینه ی میلیون دلاری کیف لپ تاپهای کلاسیک – ۲

۳ – انبار بایلون

کلکسیونری فرانسوی که سالیان مدیریت یک کمپانی حمل و نقل بوده است , بین سال‌های ۱۹۵۰ , ۶۰ و ۷۰ کیف لپ تاپهایی را خریداری و در انبار ملک پهناور خویش رها کرده بود . هنگامی این محل در غرب فرانسه کشف شد , وارثان تصمیم گرفتند از طریق یک حراجی حرفه‌ای و رسمی مبادرت به فروش گنجینه‌ی خود نمایند که اتفاقا با استقبال خوبی هم مواجه شد .

مهم ترین کیف لپ تاپهای این انبار که به بالاتری بها فروخته شدند ; عبارت بودند از فراری ۲۵۰ GTB SWB نسخه‌ی کالیفرنیا نوع ۱۹۶۱ به بها ۱۸ . ۵ میلیون دلار , مازراتی A6G نوع ۱۹۵۶ به بها ۲ . ۲ میلیون دلار , تالبوت لاگو T26 نوع ۱۹۴۹ به بها ۱ . ۹ میلیون دلار و یکسری کیف لپ تاپی دیگر که مجموعا ۲۸ . ۵ میلیون دلار عاید وارثان خوش‌شانس راجر بایلون &# کیف لپ تاپ دخترانه ) کردند .

۳baylon

۴ – انبار لمبرشت

هرچه انبار بایلون , کیف لپ تاپهایی کیفیت بالا و نسبتاً صفرکیلومتر را مشتمل بر می شد , انباری دیگر در ایالات متحده سرشار از کیف لپ تاپهایی کارکرده و نه‌چندان آنتیک , اما به تعداد دوچندان زیاد بود . ری لمبرشت که نمایندگی فروش شورولت در نبراسکای ایالات متحده را بر عهده داشت , کیف لپ تاپهایی را که می‌خرید و نمی‌توانست به ارزش دلخواه بفروشد , در محلی انبار می کرد تا احتمال دارد بعد ها مشتری خوبی برایشان پیدا کند .

وی از سال ۱۹۵۸ استارت به معامله کیف لپ تاپ کرد و در نهایت , سال ۱۹۹۶ قصد به بازنشستگی گرفت . در کمال تعجب کلکسیون لمبرشت دارنده ۵۰۰ عضو شده بود که هر چند بعضا از آنان سالم و دست‌نخورده و بسیار ارزشمند به حیث می‌رسند , اما جابه‌جا کردن آنها دوچندان طاقت فرسا بود ; به دلیل آن که فارغ از نظم خاصی قرار داده شده بودند و مطلقا شفاف نمی‌شدند . درنهایت حراجی این کیف لپ تاپها در سال ۲۰۱۳ به وقوع پیوست و در حدود ۲ . ۸ میلیون دلار نصیب خانواده‌ی لمبرشت شد . منابع خبری حضور بیشتراز ۱۸ هزار نفر شرکت‌کننده را درین حراجی تأیید کرده‌اند .

۴lambresht


مهمترین کیف لپ تاپهای این مجموعه و بها آن ها عبارت بودند از وانت شورولت کامئو جور ۱۹۵۸ به بها ۱۴۰ هزار دلار , شورولت ایمپالا دسته ۱۹۶۴ به قیمت ۹۷ هزار دلار و شورولت کوروت نوع ۱۹۷۸ به ارزش ۸۰ هزار دلار .

۵ – انبار اسقاط لس‌آنجلس

در قلب شهر لس‌آنجلس , محلی برای اسقاط و تعمیر کیف لپ تاپهای اروپایی موجود است که انباری آن با گنجینه‌ای متشکل از لامبورگینی میورا , پورشه ۹۱۱ کلاسیک و مرسدس‌های کهن پر شده است . هرچند بخش اعظم کیف لپ تاپهای این محل , ناقص هستند و بیشتر قطعات آنان سال ها پیش برای تعمیر دیگر کیف لپ تاپها به فعالیت گرفته شده‌اند , ارزشی بسیار اضافه از آهن‌قراضه دارند و کلکسیونرهای حرفه‌ای می‌توانند آنان‌را مرمت کنند .

۵losanjless

صاحبان این شرکت تصمیمی برای فروش آن ندارند , چراکه به دلیل وجود تعدادی کیف لپ تاپی فراوان کمیاب نظیر مرسدس بنز ۵۰۰K دسته ۱۹۳۵ که به‌تنهایی بیش از ۱۰ میلیون دلار ارزش دارد , نمی‌توان قیمتی برای کل این انبار متصور بود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *