دلایل چاقی

آیا میدانستید چاقی یک مریضی است و می بایست آن را مانند تمام مریضی ها درمان کرد و در حالتی که درمان نشود قدمت را معدود می‌نماید و خلل ها متعددی را برای فرد چاق و حتی دور‌وبری ها فرد تپل به ملازم دارااست . در این نوشته‌ی‌علمی به عارضه ها چاقی و چاق بودن می‌پردازیم و بخش اعظم مریضی هایی که به یاد چاقی شما به آنها در گیر میشوید نیز بررسی می‌شود .
دیابت

به صحت که چاقی یکی‌از عوامل کلیدی دیابت دسته ۲ هست زیرا با افزایش چربی تن مقابل اثر هورمون انسولین مقاوم می شود و نمیتواند این هورمون وظیفه خود را به درستی انجام دهد که نتیجه آن افزایش قند خون و دیابت می شود که خویش بیماری دیابت یک بیماری خطرناک و مهلک است .
فشار خون بالا

هرچقدر که شما طولانی تر وزن داشته باشید بافت چربی بیشتری در بدن دارید و همین بافت ها برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن و مواد غذایی می‌شوند که هرچه این نیاز بیشتر باشد فشار بر روی سیستم گردش خون بخش اعظم است و حجم خون نیز طولانی تر می شود . و این مضاعف خطرناک است .
بالا بودن چربی تن خون

چاقی یک کدام از عوامل بالا بودن چربی بدن خون یا این که به عبارتی LDL است در دراز مقطع این فرمان سبب تصلب شرائین میشود که این دستور منجر ساخت سکته مغزی و عروق کرونر میگردد .
عروق کرونر

یکی‌از معضلات قلبی – عروقی این بیماری است که از رسوب چربی در سرخرگ کرونر یا این که همان سرخرگی که به قلب خون رسانی می‌کند میگردد که در دراز زمان سبب ساز تنگ شدن این سرخرگ ها و در سود رسیدن خون کمتر به قلب و سکته قلبی مشود .
متوقف شدن تنفس در خواب

اشخاصی که چاق می‌باشند در خواب تنفسشان برای لحظه ای متوقف میگردد به علت انسداد مجرای تنفسی و در فیض از خواب بیدار می گردند و یا این که الاغ قاطر زیادی می نمایند این افراد گردنی پهن دارا‌هستند و کیفیت خوابشان بد است که‌این دستور در فعالیتشان در روز تاثیر منفی می گذارد .
سرطان

در گیر شدن به گونه های سرطان در افراد چاق چه زنان چه مردان بیشتر از افراد لاغر مشاهده شده است .
کبد چرب

در اثر چاقی چربی بر بافت کبد تاثیر میگذارد و سبب تولید کبد چرب میشود که این فرمان در مرور عصر منجر التهاب کبد می شود التهاب کبد هم یعنی در گیر شدن به بیماری هپاتیت .
کیسه صفرا

بجهت چاقی و انباشته شدن چربی در تن , مرحله کلسترول در بدن بیشتر می شود که‌این کلسترول در کیسه صفرال رسوب می‌کند و سبب ساز ساخت سنگ کیسه صفرا می گردد .

همگی این بیماری ها بر اثر چاقی می‌تواند برای شما که تپل می باشید چهره دهد پس پس از تلاوت این مقاله بدین زمینه پی میبرید که هرچقدر لاغر کردن سخت و مشقت بار باشد بها دارااست زیرا هیچ چیز بالاتر و گرانبها تر از سالمی نمیباشد &# پروتز سینه ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *